fbpx

IMG_2051-2

Tunda on, et suvine periood on alanud ja minu postkast on hakanud täituma päringutega pruudi tüdrukuteõhtuteks ja naiste sünnipäevadeks, mida soovitakse teha eriliseks ja midagi teistmoodi. Midagi, mis ei ole tavaline tüdrukuteõhtu või sünnipäeva pildistamine. Ikka tuleb sisse neid buduaaripildistamise ja naiselikumate piltide tegemisega soove veidi suurema seltskonnaga, kus ei taheta, et pildistan ainult pruuti või sünnipäevalast, vaid, et pildile saaksid ka teised ning oleks seda elevust šampuseklaaside juurde. Mõtlesin siis, et kuna see soov on ja ikka kirjutatakse, et panen siis kokku ühe sensuaalsema paketi naistele, kuigi ma pean buduaaripildistamist muidu väga personaalseks teemaks, millest ma varem ka kirjutanud olen, siis üks selline lõbusam ettevõtmine siis ka juurde. Saab ju seda teha üllatusena ka sünnipäevakingiks või tüdrukuteõhtuks nii, et seltskond teab ja aukülaline ise mitte, kui ka on juba broneeringud teinud sünnipäevalapsed ise, et oma sünnipäev ja juubel erilisemaks teha.

„Naisteõhtu sensuaalsemates toonides“

* Pildistamiseaeg kokku 3h.
* Pildistamine kuni 10 naisele (lisainimene juurde 25.-)
* Võimalik juurde võtta enne minult ka meik-soeng pruudile või sünnipäevalapsele (50.-)
* Igast naisest 3 buduaaripilti + pildid seltskonnaga – kõik kokku õhtust 50 pilti.
* Piltide valik galeriist ning võimalik osta juurde pilte (10.- tükk)

Hind: 400.-

Koht on seltskonna enda poolt, kui siseruumides, siis võiks olla mitu erinevat tuba, et saaks personaalselt igast naisest teha buduaaripilte nii, et teised pealt ei vaata – on see siis hotellis või kellegi kodus. Kuid sellist ettevõtmist saab teha ka lõbusalt kuskil looduses või rannas. Samas on võimalik võtta ka selleks stuudiot.

Ja muidugi ikka tava tüdrukuteõhtute ja sünnipäevade pildistamisi teen ikka ka.

Seega sosita sõbrannadele ja tee suvel miskit lõbusamat

IMG_9743-Edit-2

Selle pildi eilne pildistamise vahemik oli 21.15-22.15 täpselt päikeseloojangu aeg mis annab teistmoodi valguse. Mul on see kõige hilisõhtuseim aeg praegu iga päev vaba kuni teisipäevani, nii et, kes tahab, siis saab tulla, iseasi kaua need õied veel vastu peavad ja mida rutem seda parem. On ka varasemaid õhtuseid 20.00 aegu, kus on küll päikesevalgus aga annab seal pildistada ka sellega varjulises küljes, kus tulevad ka imelised pildid ja pildistasin seal ka teist sessiooni eile.

Mulle meeldivad inimesed, kes on spontaansed, positiivsed ning elujaatavad. Inimesed, kes ei hakka kohe ettekäändeid otsima miks midagi ei saa, vaid inimesed, kes hakkavad mõtlema, et kuidas saaks ning mis mina ise selleks ära teha saan. Kõik on kinni inimeses endas ja tema mõtlemises ning selles, kas ta julgeb välja astuda oma mugavustsoonist. Elamine toimubki praegu ja mõtlemine, et ehk kunagi ei viigi kunagi kuhugi. Täpselt eilse õhtu kohta kui mu päevaste live videode peale sain õhtul teha kaks pildistamist, kus kontaktivõtmise ja pildistama tulemise vahe oli paar tundi. Üks pilt eilsest õhtust siin teie ees, sellesama suure õitsva puu juures tehtuna mis videos näitasin.

Ma leian, et kõik on elus kinni tahtmises ning selles, et mida sa selleks ette võtad. Parim näide on siin üks hiljutine loosimine, kus pidin tegema seda elu esimest korda kaks korda, mis küll üldse tore polnud ja pani mind ennast halvasti tundma. Loosimisel oli kindel aeg ja kuupäev ning see oli loosimise päevast kohe järgmine päev ning seda muuta ei saanud. Esimene võitja oli kesk Eestist, kindlasti armas kolme lapse ema, kes kahjuks kirjutas, et ta kolme lapse kõrvalt tulla ei saa. Pakkusin küll välja, et võtab pisikese kaasa mis mind poleks üldse seganud ning kaks hulka suuremale tuleks siis leida kedagi, kes neid vaadata saaks aga vastus oli ikka ei. Seega tegin uue loosimise ja inimene kes selle võitis elas Soomes. Kui ma peale võidu välja kuulutamist läksin ta profiili vaatama ja nägin elukoht on Soome jäi mu süda peaaegu seisma, et kas tõesti tuleb teha ka kolmas loosimine, et ma suren siis vist küll selle peale ära. Too naine siis elaski püsivalt Soomes ja samuti kolme lapse ema. Ta reaktsioon oli selline, et ta kirjutas, kuidas ta too hetk kodus suurest õnnest karjus, et saab tulla minu juurde pildistama, et see on nii uskumatu ning millist rõõmu inimene väljendas ja see oli lihtsalt nii kihvt. Aga mis järgmiseks sai – kümne minutiga oli ta lapsed järgmiseks päevaks ära organiseerinud, poole tunniga oli tal laevapiletid järgmiseks hommikuks ostetud ning hommikul oli ta minu juures pildistamas, millele lisaks sai ta ka veel peale pildistamist minuga tunniks spaasse tulla 😊. Kuidas ma alati tunnen kui suur kompliment on minu jaoks see, kui minu pildistamise ja piltide pärast sõidetakse siia Tallinna kohale, eriti teistest riikidest. Kuu aega tagasi oli mul üks pildistamine taaskord, kus naisterahvas võttis ühendust ning ütles, et soovib tulla minu juurde buduaari pildistama ning et ta elab Rootsis. Võttis ostis laupäevaseks päevaks Tallinnasse lennupiletid ainult pildistama tulemise jaoks. Ja muidugi kaugeim pildistama tulija on olnud Austraalist.

Seega elage, olge spontaansed ja lubage endal kogeda ja minu moto on ikka see, et kui kuidagi ei saa siis kuidagi ikka saab.

Meigi tegi Anna-Maria ise: https://www.facebook.com/makeupartistannamariatagu/

IMG_9058-2

Kes siis ikka nalja teeb, kui ise ei tee! Ma tegelikult eriti pole kunagi osalenud fotokonkurssidel kuna ma pean kunsti suhteliseks ning ilu ja teose mõte on vaataja silmades. Ka fotograafide tööd ja väljendused on erinevad ning tihti neid ei saagi omavahel võrrelda. Eks ma ehk tulevikus leian mõne koha kus kandideerida oma fotodega aga iga asi omal ajal.

Aga kui nüüd asjast rääkida siis ma ei tea küll mis mulle pähe lõi 🙈 aga kuna ma kirjutan ja blogi pean (kõik need pildid ja tekstid on kõik mu blogis ka mida te siin näete eraldi katergooria all tekstid-jutud ka kätte saadavad) siis ma meeltesegaduses panin end kirja blogiauhindade hääletamisele loomeblogide alla, mis on leitav siit https://blogiauhinnad.ee/haaletamine/ Kuna ma loon pildikunsti ja teen seda blogi all kodulehel siis see käib sinna alla. Eelmine aasta sattusin ka seal üht fotoblogi juhuslikult silmama ning nüüd kui sattus ette, et on kanditatuuri lisamise aeg siis lisasin ennast ka sinna sekka. Elus tuleb ikka paindlik ka olla 😀.

Ausalt ma vahepeal juba jõudsin mõelda, et miks ma seda tegin, et kui mulle tuli sinna kandideerivate blogide avalik musta pesu pesemine meedias ning vahepeal oli mõte, et kirjutan ja palun ennast sealt maha võtta, et mul endal tekkis selline piinlikkuse tunne, et kas tõesti osaleda kuskil sellises kohas, et ma vist ei sobitu seltskonda. Aga otsustasin end ikka sinna üles jätta kuna seal on tegelikult kandideerimas ka eri valdkondades päris toredaid ja asjalikke blogisid ja endalegi leidsin nii mõne toreda uue ja kasuliku blogi jälgimiseks ning eks igaüks leiab enda jaoks ise mõne pärli ning asjades mõtte. Ja ehk keegi saab ka järgmiseks aastaks julgust ja inspiratsiooni oma blogi sinna üles panna.

Seega kui sa siin minu lehel mind jälgid ja sulle meeldib lugeda mu mõtteavaldusi ja jutte ning sa leiad, et mu pildid-teksit-jutud on väärt lugemist, vaatamist ja kaasa elamist siis võid tulla kiigata siia allolevale lingile ja anda ka sind kõnetavatele blogidele hääle. Mind leiab siis loomblogide alt. Mine tea järsku ma saan läbi selle teada ka kui palju inimesi mu pilditööd tegelikult jälgib ja loeb ka ning saan mingi numbri pärast ehk teada kui palju ma hääli anonüümselt sain. Vähemalt ma tean, et kaks inimest kes mu saladust teavad andsid mulle ka oma hääle ja suur asi seegi 😀.

Hääle andmiseks toimi järgnevalt
Mine lehele: https://blogiauhinnad.ee/haaletamine/
Sisesta lehe alguses oma e-mail
Pane linnuke blogi ette – minu oma leiab Loomeblogi alt
Lehe lõus vajutua hääleta/submit

IMG_1266-Edit

See pilt on minu koolituselt, kus ma palusin modellil võtta poos nagu tal oleks hinges valu, piin ja äng. See pilt kõnetab mind ennast nii palju ning ta ootas enda lugu ja ma teadsin, et see käib kokku mõne valusa teemaga. See lugu pildi juurde tuli minu jaoks eile.

Eile ilmus üks parimaid kirjutisi pere- ehk lähisuhtevägivalla teemadel, mis on loetav Eesti Ekspressis siin lingil: https://ekspress.delfi.ee/kuum/sest-nad-saavad… . Võta see aeg, et lugeda allolevalt lingilt artikkel läbi ning oska abi küsida, märgata või aidata. Kindlasti jagage oma seintel seda artiklit ning ärge keerake pead ära, sest sa ei tea kunagi, kes võib ka läbi selle artikli abi saada, sest me ei näe teiste koduseinte ja suhete taha ning seda kus lapsed kannatavad. Ja see ei käi ainult suunas mees kasutab vägivalda naise vastu vaid ka seda, et ka hulk mehi kannatab suhtevägivalla all. Lihtne on pead ära keerata ning teha nii, et ei pane tähele aga märkamine ja abi pakkumine nõuab ka julgust. Võib olla keegi tunneb suhte alguses läbi selle artikli ohumärgid ära ja jõuab ka õigel ajal pidurit tõmmata, saades aru, et kui alandatakse või lüüakse esimene kord või hakatakse kontrollima, siis ei lähe see mitte kunagi paremaks vaid ainult hullemaks ning see pole armastus. Lähisuhtevägivald ei pea olema ka ainult füüsiline vägivald, vaid seda suudekase teha ka verbaalselt. Võib olla tänu sellele artiklile oskad sa ise ka edaspidi veidi rohkem tähelepanelikum olla ning tuge pakkuda sinna kus seda oodatagi ei osata või selle tulemusena päästad mõne lapse tuleviku ja elu.

Ma olen oma elu jooksul tutvusringkonnas näinud-kuulnud erinevaid lugusid ning samuti jõuavad sellised lood minuni ka läbi naiste, kes mu juures pildistamas käivad. Alles sellel nädala käis naine, kes rääkis mulle oma kogetust lähisuhtevägivallast, mis kestis väga pikka aega, kuid millest ta välja tuli läbi keerulise tee. Ma tean naist, kes oli paarkümmend aastat abielus mehega, kus mees oli oma piirkonnas väga austatud ja prominentne inimene ning rikas, kuid kodus olid asjad teised, kus ühe lihtsa näitena ei tohtinud naine oma lastele armastust välja näidata ning isegi lapsi kunagi kallistada, sest muidu neist ei kasva mehed, kuid see oli kõigest jäämäe pealne osa füüsilise ja vaimse vägivalla osas. Ma olen näinud kuidas peigmees (kellega suhet terve pere eest varjati ja salaja oldi kihlatud) tõmbab naise koridori, visates ta trepist alla, tirides autosse ning pekstes peast kinni hoides teda vastu autorooli ning hiljem muul ajal ka sellised vigastused, mis viisid haiglasse ning seal ka ära fikseeritud said. Kuidas need naised kaotavad iseenda ning oma identiteedi lastes sel ajapikku süveneda, esialgu õigustades ja kaitstes mehe käitumist (alguses õigustades sõnadega „tegelikult ta armastab mind”) leides iseendas vigu, samas üritades olla võimalikult head. Aga peamine, mis selle artikli eesmärk ja sõnum lähisuhtevägivalla osas on, et sellest on võimalik välja tulla ning eluga hakkama saada ning alati on võimalik abi leida ning seda ka pakutakse. Kõik need juhtumid ja naised keda mina tunnen ning ka ülevalpool mainisin (oldi nendes suhetes 5, 10 või 20 aastat) on tänaseks õnnelikes uutes suhetes ning sellest elust vabanenud. Samuti teine peamine sõnum on, et lapsi ei võeta ära. See on oluline teema mida ühiskonnas tõstatada ning samuti omada julgust rääkida ja jagada oma lugu, mis võib aidata ka teisi.

Olen „Naisinvestorite klubi“ jälgija ning seal grupi administraator Kristi Saare tõi väga ilusasti välja raha kui põhjuse, miks ei julgeta ühe esmase põhjusena ära minna (ning turvakeskusest olen kuulnud ka, et see on ka põhjus miks tihti naised tagasi lähevad hirmust ise mitte hakkamasaamise ees) ning panen siia ka tema kirjutatu:

„Naisinvestorite klubi tegutsemisaja jooksul (ja enne seda juba õpetajana töötades) on ka minuni jõudnud mitu õnnetut lugu naistest, kes ei ole sellises suhtes nagu sooviksid või inimlik oleks. Kõik lood on olnud omamoodi kurvad, aga sageli on seal üks oluline joon – sama, mis ka selles artiklis (ja teistes temaatilistes viimasel ajal) mainitud on, et vägivaldsest suhtest lahkumisel on üks suur probleemikoht – raha.
Täpsemalt siis raha puudumisest tekkinud takistus iseseisvumisel – Kuidas on võimalik kolida, kui ei saa uue korteri tagatisraha maksta? Kuidas võimalik koguda sääste kui ligipääs kontodele ära antud? Kuidas võimalik pideva ahistava kontrolli alt sentigi kõrvale panna? Kuidas laste eest hoolt kanda kui endal sissetulekut enam pole, sest tööl käimine on takistatud? Ei ole ka ilmaasjata grupi kaanepildil Clare Boothe Luce’i tsitaat, et igal naisel peaks olema enda kaitseks veidi oma raha.
Kuna suhtevägivallaga käib sageli kaasas ka majanduslik ärakasutamine/vägivald, mis sageli saab vähem tähelepanu, siis siinkohal nimekiri asjadest, mis võiks punase tulukese põlema panna:
1) Kaaslane takistab sul tööle minemast, ametikõrgendust saamast või haridust omandamast (nii ei saa sa teiste inimestega suhelda ega ise raha teenida), muide siia läheb ka see, et mees keelab investeerimisega tegelemast, sest muidu lähed liiga iseseisvaks.
2) Kaaslane sunnib sind tegema suuri kulutusi, olema kaastaotleja laenudel jms (ehk sinu nimel on kohustused) aga sageli jätab sinu kõrvale varade omandusest (kodu, auto jms teise poole nimel)
3) Kaaslane nõuab ligipääsu kõikidele sinu kontodele – pangakontod, säästud, pangakaardid (sageli ka pass jms dokumendid) või nõuab, et ta kontrolliks sinu raha, võtab sealt raha ilma luba küsimata või eelneva kokkuleppeta (nt palgapäeval teise kontole ja siis antakse raha tagasi või teine pool maksab asjad ise aga sulle rahalisest seisust infot ei jaga)
4) Kaaslane takistab ligipääsu või ei luba kasutada olemasolevaid sääste, pärandust vms.
5) Kaaslane kulutab vastutustundetult pere raha nii, et ei jää piisavalt esmavajalikeks kulutusteks ja nt. laste eest hoolitsemiseks (kulutab raha alkoholi, oma hobide, vms peale)
6) Kaaslane kerib üles raha teemalisi tülisid, kus süüdistab kulutamises, asjatute asjade ostmises, kutsub sind rahaasjades rumalaks, õigustab sult kontrolli ära võtmist, ütleb et sul pole õigust raha eest midagi saada, peaksid olema teisepoolele tänulik, et sa üldse süüa/peavarju jms saad, pead kasutamiseks raha “anuma”
Kõige esimene ja suurem punane tuluke – ära kunagi anna ära kontrolli oma rahaasjade (ligipääsu) üle. Ühiselt pere rahaasjade planeerimine on täiesti mõistlik tegevus aga see peab toimuma võrdsetel alustel! Märkame, mis ümberringi toimub – kui tunned ise, et vajad abi või märkad sõbrannat, kes vajab abi, siis ohvriabi kriisitelefon on esimene koht, kuhu pöörduda: tel nr 116 006.“

Olen ise puutunud kokku naiste varjupaigaga neid toetades ning saanud näha ka kuidas seal elatakse ning suhelda naistega, kes on olnud sunnitud olema jätma oma kodu, et põgeneda koos lastega. Need lood on väga jubedad. Samuti naiste turvakodudesse satuvad naised tihti ainult öösärgi, lapsed pesu väel ning ei ole riideid ega söögiraha. Kui sul on võimalik toetada korralike ja viisakate riietega või toetada rahaliselt tugikeskuseid või oled alati valmis pakkuma hädasolevatele naistele tööd, siis sinu piirkonna tugikeskuste kontaktandmed abi pakkumiseks leiad siit: https://www.sotsiaalkindlustusamet.ee/…/naiste-tugikeskused… Samuti tasub anda nendesse kohtadesse märku, et kui omas piirkonnas on võimalik aidata teisest piirkonnast pärit naist ja lapsi, saama tööd, oma linnast-külast ära kolima ning leidma elamiskohta siis tasub alati need võimalused välja pakkuda abistavatele organisatsioonidele ja hea kui selline tugivõrgustik ka tekiks, mis annab võimaluse naistele uueks eluks kiiremalt.

Artikli lõpus olulisim info:
TEADMISEKS OHVRILE:
? Sa võid jääda anonüümseks.
? Sa ei pea olema teatanud politseile ega kuhugi mujale selleks, et abi saamiseks tugikeskusesse või ohvriabisse pöörduda.
? Sa ei pea pöörduma oma elukohajärgsesse tugikeskusesse, kui sa ei tunne ennast seda tehes turvaliselt, vaid võid valida ükskõik millise tugikeskuse üle Eesti.
? Sinu kallal ei pea olema tarvitatud füüsilist vägivalda ning sa ei pea olema kindel, et on kasutatud vägivalda – pöördu ka juhul, kui sul on pelgalt kahtlus, et su suhe on vägivaldne.
? Ära usu, mida vägivallatseja sulle räägib, näiteks ähvardust, et sinult võetakse lapsed ära – lapsi ei võeta ära.
? Sa ei pea oma pöördumisest mitte kellelegi rääkima.
? Sa ei pea rääkima oma juttu mitmele eri inimesele uuesti ja uuesti – sinu nõusolekul teevad tugikeskused ja ohvriabi koostööd teiste asutuste, sh politsei ja kohalike omavalitsustega.
? Keegi ei teavita su pöördumisest su tööandjat või kedagi teist (v.a kui sa seda tahad ja ütled). Tugikeskuste ja ohvriabi töötajad tegutsevad selle nimel, et sind aidata, aga sa ei pea tegema mitte midagi lihtsalt seepärast, et sulle öeldakse, et sul tuleks või sa võiks seda teha, sina oled otsustaja ja sul on alati, absoluutselt alati õigus öelda ei.
? Kõik teenused on sulle tasuta.

Otsi abi!
? Kõik ohvriabi kohta leiad www.palunabi.ee ja abiksohvrile.just.ee. Siia käib ka tähtis info: Kui oled naistevastase vägivalla ohvri lähedane, pakume ka Sulle infot ja toetust!
? kriisitelefon on 116 006.
? Kõik naiste tugikeskuste kontaktandmed leiad aadressilt www.sotsiaalkindlustusamet.ee.