fbpx

Naerata ja maailm naeratab sulle vastu!

IMG_0947IMG_0955-2IMG_0971IMG_0984IMG_0997IMG_1050IMG_1054IMG_1071IMG_1073IMG_1078IMG_1089IMG_1092-2IMG_1094IMG_1099IMG_1122IMG_1126IMG_1135IMG_1162IMG_1181IMG_1209IMG_1211IMG_1227IMG_1238IMG_1253IMG_1261IMG_1267IMG_1292IMG_1374-2IMG_1378-2IMG_1402IMG_1412IMG_1441IMG_1450IMG_1457IMG_1464IMG_1475

Rõõm on taas minupoolne, et sain loa näidata pilte teile ühest vahvast rosinasilmast. Tütarlaps olevat avaldanud isale soovi minna fotograafi juurde ning nii mulle kirjutati ja aeg ka kokku lepitud sai, et lapsele sessioon kinkida. Väga harvad on sellised korrad, kus isad tulevad lapse/lastega pildistama või mõni isa oma tütre pildistama toob ning see on alati kuidagi eriti südant soojendav näha kui isad oma lastest väga hoolivad ning nendega tegelevad.

Aga tegelikult tahtsin kirjutada teile hoopis miks see pildistamine mind ennast üllatas ja mulle suurt rõõmu valmistas. Valisin siia esimeseks pildiks teile ühe lähedalt pildi, kus tütarlaps nii rõõmsalt naerab ja ilmselt kõik te ka tähele panete selle naeratuse erilisust, sest sealt vaatavad rõõmsalt vastu breketid. Ja see on see koht mis mind väga üllatas kui ma pildistama hakkasin. Kui ma kaamera kätte võtsin ja tütarlaps siiralt naerma hakkas, siis mu varasemale kogemusele tuginedes tuli minu sisimas reaktsioon, et ilmselt tahab ta piltidel suu kinni naeratada ja breketeid varjata. Selle peale ma kohe automaatselt ka küsisin, et kas sa soovid suu kinni naeratusega pilte ning sain kõrvalt nii isalt kui tüdrukult endalt vastuse, et suu lahti naeratamine ei ole mingiks probleemiks. Teate, niipalju kui mina olen oma elus breketeid kandvaid inimesi näinud, siis mittekeegi neist pole julgenud suu lahti naeratada on nad siis lapsed või täiskasvanud ning kramplikult hoitakse seda kriipsusuud või naermisel varjatakse käega suud. Selline mulje on jäänud, et nagu breketite kandmine oleks häbiasi ja oh seda õudust kui tohiks lasta neil suust välja paista. Millegipärast tekib inimestel selline imelik alaväärsuskompleks, samas kui minu arvates on just positiivne, et on võetud kätte, et hambad korda ja sirgeks saada ning see on täiesti normaalne, et oma suu eest hoolt kantakse ja kui vaja siis ka peavad mingi aja need breketid suus olema. Lapsena olen ma isegi kandnud klambreid, mis tol ajal olid sellised roosa suulae ja üle hammaste traadiga aga ma ei mäleta, et ma oleks kunagi välimust põdenud, pigem seda kui vastikult ebamugavad nad olid ning ma enne õiget aega need nurka viskasin ?. Ja minu jaoks näitab kui terve mõttemaailma ning tugeva enesekindlusega üks noor neiu on, kellest kasvab ennast armastav naine. Ja teate, ta koguaeg naeriski ning meil oli raskusi saada veidi tõsiseimaid pilte, kus enne tuli ennast tühjaks naerda, et veidi tõsisemat nägu pähe saada. Eks see suhtumine saab alguse ka kodust ja kuna tüdruku ema on hambaarst, siis ilmselgelt on laps saanud suurepärase teavitustöö breketite kandmisest ning sellest, et see ei ole asi mida põdeda ja jätta oma ilus naeratus naeratamata. Seega kui teil on lapsed, kes muretsevad oma breketitega naeratuse pärast, siis siin on üks vahva eeskuju ette näidata, et mitte midagi põdeda pole ja olgu rõõmsalt edasi samasuguse naeratusega nagu alati. Kui minu teha oleks, siis sellised toredad pildid paneks ma hambaarsti kabinettides ootesaali seintele, et teised lapsed neid näeks, kel klambrite kandmise teema käsil, no ja ilmselt ma kirjutaks pildi alla ka ühe toreda või põneva loo pildil olijast teistele lastele lugemiseks ka. Ja mingi laheda sotsiaalmeedia kampaania breketite kandmistest ja lastest breketitega võiks keegi ka teha, mis muudab seda häbitunnet pigem vastupidiseks ehk uhkeks kandmiseks ning mis ütleb, et see on äge :).

Share on: FacebookTwitterPinterest